Usta permanentne 3D
CZAS ZABIEGU
ZALECAMY, GDY CHCESZ
- wyrównać widoczną asymetrię ust,
- delikatnie powiększyć (nadany kształt oddziałuje optycznie na ich wielkość),
- wypełnić ubytki w czerwieni wargowej,
- zatuszować blizny po urazach,
- zatuszować „zajęczą wargę”,
- pomniejszyć usta
- podkreślić idealną linię kształtu,
- zmienić kształt ust,
- uzyskać efekt intensywnej czerwieni wargowej,
- delikatnie podkreślić naturalny kolor ust.
POWTARZANIE ZABIEGU
PRZECIWSKAZANIA
Idealne usta już zawsze i wszędzie, czy to możliwe?
Wiele kobiet ma rozmyty i nierówny kontur, który często po przebytych opryszczkach, zanika lub rozmywa się - zmieniając ich wygląd. Usta bez koloru wydają się mniejsze niż są w rzeczywistości, wtedy łatwo wpaść w błędne koło przepełnienia ust wypełniaczem.
Makijaż permanentny ust jest po to, by nadać im ich prawidłowy kształt, symetrie i kolor, który podkreśli i wydobędzie urodę kobiety. Chcąc skorygować linię konturu ust wybieramy pigment odpowiadający naszemu naturalnemu kolorowi. Natomiast oczekując efektu szminki bądź pomady, linergista musi znaleźć ten ton, który najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom bądź pokreśli kolor oczu i ogólnie wpisze się w kanon Twojej urody.
Zaufaj naszemu ogromnemu doświadczeniu. Wkładamy w to całe serce.
Już pierwsze makijaże permanentne, wprowadzone w XX wieku w Europie były makijażami ust. Od zawsze je podkreślamy i poddajemy zabiegom upiększającym, a Klinika Natural specjalizuje się w tym od wielu lat.
Warto wiedzieć
W celu odpowiedniego przygotowania do zabiegu, proszę abyś:
- nie opalał(a) się około 14 dni przed zabiegiem,
- nie spożywaj alkoholu 24 h przed zabiegiem,
- nie pij kawy w dniu zabiegu ani żadnych napoi zawierających dawkę kofeiny,
- nie zażywaj leków rozrzedzających krew oraz przeciwbólowych od 24-tej godziny przed zabiegiem,
- podczas ustalania terminu zabiegu poinformuj Nas o przebytych, trwających i leczonych chorobach oraz wszelkich lekach bądź kuracjach sterydowych jakie stosujesz (nam równie mocno, zależy na idealnym efekcie zabiegu),
- przy skłonności do opryszczek HSV; Oddziaływanie wewnętrzne: dawka uderzeniowa min.3000 max.3600 w przeciągu 24h, Oddziaływanie zewnętrzne: zmianę HSV przetrzyj octenisept i nałóż maseczkę. (Maseczka: rozkruszona tabletka heviran z solą fizjologiczną),
- na kilka dni przed zabiegiem makijażu permanentnego ust warto wykonać delikatny peeling ust (cukier + oliwa z oliwek <- masujemy wargi okrężnymi ruchami. Po peelingu zastosuj maskę z naturalnego miodu) intensywnie nawilżaj usta aż do momentu pigmentacji.
- przed zabiegiem unikamy wykonywania kosmetycznych zabiegów złuszczających, woskowania, zabiegów laserowych czy wypełnień kwasem hialuronowym (minimum 2mc),
- mikropigmentację ust najlepiej jest wykonać przed zabiegami powiększającymi usta, chyba że planujesz pigmentację w czasie dłuższym niż 3 miesiące od zabiegu powiększania kwasem,
- mikropigmentacje skalpu najlepiej wykonać po zabiegu przeszczepu włosów lub po zakończonej kuracji trychologicznej,
- korekty makijażu permanentnego wykonanego w innym salonie wyceniam indywidualnie i rezerwacje przyjmuje wyłącznie pod warunkiem ówczesnego przedstawienia zdjęć obecnego stanu brwi bądź ust oraz każdej partii, w której obszarze planujemy zabieg,
- osoby, których naczynia krwionośne są kruche bądź posiadają cechy cery naczynkowej, zachęcam do przyjmowania „Enzymu Urazym”, który zapobiegnie ich kruchości.
- jeśli Twoja skóra reaguje opuchnięciem, zastosuj profilaktycznie od drugiego dnia przed planowaną datą zabiegu tabletki „Aescin”,
- aby zmniejszyć ryzyko zabiegu można wykonać test alergiczny w gabinecie minimum 24h przed ustalonym terminem zabiegu <- alergicy powinni wykonać test, szczególnie jeśli występuje u nich uczulenie na hennę bądź farbę do włosów (uczulenie na parafenylenodiamine)
- przygotuj się na absolutne upiększenie!
Bezwzględne przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego:
- hemofilia
- epilepsja,
- gorączka, grypa, angina
- ciąża,
- aktywny wirus opryszczki HSV nawet w miejscach których nie obejmuje planowana pigmentacja (zabieg można wykonać po upływie 14 dni od momentu całkowitego wygojenia HSV)
- leki rozrzedzające krew, np. aspiryna, akard (nie zażywamy 24h przed zabiegiem),
- HIV,
- żółtaczka typu C,
- choroby nowotworowe (przed rozpoczęciem i po zakończeniu leczenia możemy wykonać pigmentacje),
- narkotyki, alkohol (nie zażywamy 24h przed zabiegiem),
- infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza,
- egzema,
- bielactwo (tylko w fazie aktywnej – efekt Koebnera)
- łuszczyca (tylko w fazie aktywnej – efekt Koebnera)
- stosowanie kortyzonu,
- kuracja izotretynoiną, retinoidami (wysokie stężenie Wit. A)
- świeże blizny lub rany w okolicach brwi,
- osoby po operacji plastycznej w okolicy oczu powinny odczekać na zabieg makijażu permanentnego brwi min. sześć miesięcy
- u osób po chemioterapii poziom leukocytów powinien wynosić min. 2000,
- kuracja sterydowa powinna być zakończona min. pół roku przed zabiegiem makijażu permanentnego,
- kuracja odżywką do brwi typu Revitalash powinna być zakończona min. dwa miesiące przed zabiegiem makijażu permanentnego,
- ostatni zabieg rozjaśniania starego pigmentu laserem powinien mieć miejsce minimum osiem tygodni wcześniej (jeśli wykonano 1 sesje laserem)
Względne przeciwskazania do wykonania zabiegu:
- karmienie piersią (burza hormonalna, wskazane jest, aby od momentu rozwiązania minęło 6 miesięcy, natomiast od momentu odstawienia karmienia 3 tygodnie)
- alergia na oczar wirginijski
- cukrzyca (możliwe gorsze gojenie, inna biochemia skóry),
- choroby nerek,
- choroby serca,
- nadciśnienie,
- choroby autoimmunologiczne,
- nadwrażliwość i reaktywność skóry,
- alergie,
- atopowe zapalenie skóry,
- choroby skóry,
- skłonność do tworzenia się bliznowców,
Podczas poszukiwań odpowiedniego gabinetu, zawsze skonsultuj się z artystą, jeśli: masz problematyczną skórę, masz poważne problemy ze zdrowiem lub przyjmujesz leki bądź posiadasz już makijaż permanentny w planowanym obszarze nowej pigmentacji.
Sesje dopigmentowania, czyli dołożenia koloru, wykonujemy od miesiąca do dwóch po pierwszym zabiegu.
Druga sesja niekiedy jest niezbędna, ponieważ od 10 do 40% pigmentu zanika po pierwszym zabiegu. Makijaż permanentny powinien być wykonywany z zachowaniem marginesu „ostrożności”, gdyż każda skóra i organizm osadzi pigment na swój sposób.
W przypadku blizn po opryszczce pigmentacja staje się bardziej skomplikowana. Dlatego też pracujemy pewnie jednak z pokorą, która jest niezbędna by makijaż nie stał się problemem. Podczas drugiej sesji możemy dodać wszystko jednak, gdyby doszło do konieczności cofnięcia efektu pierwszej pigmentacji, wtedy czas osiągnięcia efektu końcowego może się wydłużyć. Jednak modyfikacja koloru jest zawsze możliwa.
Gojenie jest wstępnie zakończone po 28 dniach i wtedy, możemy ocenik efekt pierwszej pigmentacji i (jeśli potrzeba) zadecydować o dodaniu utraconego pigmentu w wyniku naturalnego procesu gojenia. W przypadku problematycznych blizn i tłustych skór niekiedy potrzebne są dwie sesje dopigmentowania. Przez jakość wygojenia po pierwszej sesji przemawia biochemia Twojej skóry, która w każdym przypadku jest inna. Wstępna stabilizacja pigmentu i skóry następuje po upływie około 3 tygodni, dopiero wtedy też jesteśmy w stanie określić efekt końcowy pierwszego zabiegu.
Sukces pigmentacji zależy w dużej mierze od Twojej skóry i rzetelnego podejścia do zaleceń po zabiegowych. Jednak profesjonalista musi dobrać technikę tak by zapewnić Ci oczekiwany efekt. Wszystkie te czynniki są poza naszą kontrolą, dlatego nie możemy założyć możliwość zapewnienia 100% gwarancji wygojenia po pierwszej sesji, jednak w przypadku ust zazwyczaj kończymy na 1 sesji. Stosowanie się do zaleceń po zabiegowych ma ogromne znaczenie dla naszego wspólnego sukcesu i naszego wspólnego zadowolenia.
Jeśli od razu po wykonanym zabiegu uważasz, że kolor jest zbyt ciemny, nie próbuj go usuwać w żaden sposób! Dzwoń do Natural! W pigmentacji ust po 1 sesji muszą być zbyt ciemne. Muszą, ponieważ obejmują te 40% utraty pigmentu w wyniku naturalnego procesu gojenia, a z zachowaniem tych zasad po wygojeniu uzyskujemy wstępny kształt i kolor pigmentacji. Często też pierwszy zabieg kończy się obrzękiem, który utrzymuje się do około 2 godzin.
Cierpliwie poczekaj 4 dni, aby kolor sam zakrył się odbudowaną skórą i stracił „moc”. Gdy decydujemy się na pigmentacje ust to tutaj ten strupek jest wręcz pożądany. Strupek w metodzie cieniowej zaczyna złuszczać się od 3 dnia po zabiegu i odpada do około 4 dnia. Wtedy też gojenie jest odrobine uciążliwe, ale efekt końcowy wynagrodzi Ci ten czas. Usta goja się tylko raz by już na długo wyglądać pięknie. Wstępna stabilizacja pigmentu i skóry następuje po upływie około 3 tygodni, dopiero wtedy też jesteśmy w stanie określić efekt końcowy pierwszego zabiegu. Sukces pigmentacji zależy w dużej mierze od Twojej skóry i rzetelnego podejścia do zaleceń po zabiegowych, dlatego nie improwizuj tylko nam zaufaj – już raz to zrobiłaś/łeś.
By zachować efekt makijażu permanentnego w najlepszej kondycji zalecam odświeżenie, jeśli tylko poczujesz taką potrzebę.
Bardzo lubimy, gdy odwiedzacie Nas ponownie więc odświeżenia makijaży wykonanych w naszym gabinecie wykonujemy z 30% rabatem (do roku od wykonania dopigmentowania). Długość utrzymywania się pigmentu zależy przede wszystkim od odczynu Ph skóry i tego jak tłusta, porowata i gruba jest skóra. Im bardziej oleista skóra, tym krótszy jest efekt nasycenia koloru poprzez jej wysoki odczyn kwasowy co ma bezpośrednio wpływa na kapsulacje pigmentową. Pocenie się, peelingi kwasowe, kuracje sterydowe, leki, wystawienie na słońce i opryszczki również zmniejsza trwałość koloru. Wszystko jest kwestią indywidualną, dlatego indywidualnie dobieramy metody pigmentacji. Przede wszystkim jakość i indywidualność. Makijaż permanentny nie jest tatuażem, wręcz musi w pewnym momencie schodzić, gdyż pigment, który zbyt długo utrzymuje się w skórze może stać się problemem.
Średnio oczekiwany czas do nowego odświeżenia ust metodą Natural 3D wynosi od 12 do 36 miesięcy.
Pamiętaj, że do naszych artystów zawsze jest wydłużony czas oczekiwania na zabiegi, zadbaj o to by stawić się w odpowiednią porę. Na sesje odświeżenia możesz zapisać się podczas pierwszego zabiegu z rocznym wyprzedzeniem lub na bieżąco, telefonicznie.
- stosujemy filtry UV, unikamy nadmiernego opalania
- unikamy peelingów w miejscu pigmentacji
- unikamy wiązki laserowej w miejscu pigmentacji
- czerwony pigment pod wpływem czynników zewnętrznych potrafi uczulić, wtedy niezwłocznie skontaktuj się z kliniką (nie ważne ile czasu minęło od pigmentacji, dzwoń nawet po 15 latach z każdym problemem i obawą)!
Przyjeżdżają do nas Pacjenci z całej Polski i świata. Szanując Państwa czas i wiedząc, że nie każdy kwalifikuje się do wykonania upragnionego zabiegu, umożliwiamy wstępną kwalifikację do zabiegu online. W odpowiedzi otrzymasz rzetelną kwalifikacje bądź propozycje zabiegów, które mogą okazać się dla Ciebie skuteczniejsze. Wystarczy uzupełnić poniższy formularz i przesłać do nas wyraźne zdjęcia (bez filtrów, najlepiej w świetle dziennym).
Proszę załączyć zdjęcie twarzy (lub innego obszaru), od przodu, oraz kilka zdjęć z każdego profilu i półprofilu z czytelnej dla problemu odległości.