Pigmentacja otoczki sutkowej
Utrata piersi to znacząca strata dla kobiety i problem, który na szczęście da się rozwiązać. Leczenie nowotworu osłabia nie tylko organizm, ale i psychikę kobiety. Brak piersi znacząco zmienia wygląd i postrzeganie własnej kobiecości co potęguje dramatyczne przeżycia. Dlatego tak ważna jest skuteczna terapia, na którą składa się wiele czynników. Początkiem tej drogi jest chirurgiczna rekonstrukcja piersi i brodawki, która jest niezwykle ważna w powrocie do zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Pigmentacja, czyli rekonstrukcja kolorystyczna otoczki brodawki sutkowej jest końcowym etapem pełnej rekonstrukcji piersi. Pozwala ona przywrócić normalny wygląd i zapomnieć o przebytej chorobie. Jako doświadczeni linergiści doskonale zdajemy sobie sprawę z możliwości, jakie oferuje pigmentacja medyczna. Dzięki niej można wizualnie odtworzyć brodawkę sutkową u osób, które zostały jej zupełnie pozbawione lub wzmocnić jej kolor poprzez dobór pigmentu o odpowiednio dobranym odcieniu, a także powiększyć lub pomniejszyć kształt i kolor brodawek istniejących. Pacjenci czują, że proces repigmentacji pomaga im w ostatniej części odzyskać ich pełną „całość” oraz normalne funkcjonowanie w życiu codziennym.
CZAS ZABIEGU
Około 3 godziny.POWTARZANIE ZABIEGU
Makijaż utrzymuje się na skórze od 1 do 3 lat. Wszystko uwarunkowane jest naturalnymi właściwościami skóry oraz stylem życia pacjenta.Zabieg pigmentacji to stosunkowo szybki i mało inwazyjny sposób na odzyskanie realistycznego wyglądu piersi i powrotu do normalności.
Pigmentacja otoczki brodawki sutkowej polega na stworzeniu na skórze takiego rysunku, który do złudzenia będzie przypominał naturalną otoczkę brodawki sutkowej. Na początku linergistka wykonuje projekt zmywalną kredką. Wspólnie dobieramy odpowiedni kształt i odcień odtwarzanej brodawki sutkowej. Nasze dłonie i umiejętności są ostatnią prostą do Twojego powrotu do normalności.
Otoczka jest częścią skóry wokół brodawki, która często jest ciemniejsza i grubsza niż otaczająca skóra. Aureola odgrywa kluczową rolę w estetycznym wyglądzie piersi. Kobieta może przeżyć raka piersi po przejściu mastektomii, a wygląd piersi może odzyskać po rekonstrukcji chirurgicznej, czego ostatnią "kropką nad i" jest pigmentacja sutków.
Pigmentacja medyczna otoczki brodawki sutkowej polega na wprowadzeniu do skóry barwników w taki sposób, aby stworzyły naturalny obraz otoczki. Barwnik w makijażu permanentnym wprowadzany jest bardzo płytko. Dzięki temu nie rozlewa się w skórze a rysunek jest ostry i bardzo precyzyjny. Stosujemy barwniki kamuflujące w kolorze ciała, odcieni beżu, brązy czy różu. Makijaż permanentny pozwala na realistyczne odtworzenie otoczki brodawki ze wszystkimi jej detalami.
Ta bardzo szczegółowa praca cieszy najbardziej, gdy po zabiegu na twarzy widać szczery uśmiech i nasze wspólne zadowolenie.
Przed zabiegiem rekonstrukcji
Efekt pełnej rekonstrukcji otoczki sutkowej
Jak powstaje efekt 3D
Warto wiedzieć
W celu odpowiedniego przygotowania do zabiegu, proszę abyś:
- nie opalał(a) się około 14 dni przed zabiegiem,
- nie spożywaj alkoholu 24 h przed zabiegiem,
- nie pij kawy w dniu zabiegu ani żadnych napoi zawierających dawkę kofeiny,
- nie zażywaj leków rozrzedzających krew oraz przeciwbólowych od 24-tej godziny przed zabiegiem,
- podczas ustalania terminu zabiegu poinformuj Nas o przebytych, trwających i leczonych chorobach oraz wszelkich lekach bądź kuracjach sterydowych jakie stosujesz (nam równie mocno, zależy na idealnym efekcie zabiegu),
- przy skłonności do opryszczek HSV; Oddziaływanie wewnętrzne: dawka uderzeniowa min.3000 max.3600 w przeciągu 24h, Oddziaływanie zewnętrzne: zmianę HSV przetrzyj octenisept i nałóż maseczkę. (Maseczka: rozkruszona tabletka heviran z solą fizjologiczną),
- na kilka dni przed zabiegiem makijażu permanentnego ust warto wykonać delikatny peeling ust (cukier + oliwa z oliwek <- masujemy wargi okrężnymi ruchami. Po peelingu zastosuj maskę z naturalnego miodu) intensywnie nawilżaj usta aż do momentu pigmentacji.
- przed zabiegiem unikamy wykonywania kosmetycznych zabiegów złuszczających, woskowania, zabiegów laserowych czy wypełnień kwasem hialuronowym (minimum 2mc),
- mikropigmentację ust najlepiej jest wykonać przed zabiegami powiększającymi usta, chyba że planujesz pigmentację w czasie dłuższym niż 3 miesiące od zabiegu powiększania kwasem,
- mikropigmentacje skalpu najlepiej wykonać po zabiegu przeszczepu włosów lub po zakończonej kuracji trychologicznej,
- korekty makijażu permanentnego wykonanego w innym salonie wyceniam indywidualnie i rezerwacje przyjmuje wyłącznie pod warunkiem ówczesnego przedstawienia zdjęć obecnego stanu brwi bądź ust oraz każdej partii, w której obszarze planujemy zabieg,
- osoby, których naczynia krwionośne są kruche bądź posiadają cechy cery naczynkowej, zachęcam do przyjmowania „Enzymu Urazym”, który zapobiegnie ich kruchości.
- jeśli Twoja skóra reaguje opuchnięciem, zastosuj profilaktycznie od drugiego dnia przed planowaną datą zabiegu tabletki „Aescin”,
- aby zmniejszyć ryzyko zabiegu można wykonać test alergiczny w gabinecie minimum 24h przed ustalonym terminem zabiegu <- alergicy powinni wykonać test, szczególnie jeśli występuje u nich uczulenie na hennę bądź farbę do włosów (uczulenie na parafenylenodiamine)
- przygotuj się na absolutne upiększenie!
Bezwzględne przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego:
- hemofilia
- epilepsja,
- gorączka, grypa, angina
- ciąża,
- aktywny wirus opryszczki HSV nawet w miejscach których nie obejmuje planowana pigmentacja (zabieg można wykonać po upływie 14 dni od momentu całkowitego wygojenia HSV)
- leki rozrzedzające krew, np. aspiryna, akard (nie zażywamy 24h przed zabiegiem),
- HIV,
- żółtaczka typu C,
- choroby nowotworowe (przed rozpoczęciem i po zakończeniu leczenia możemy wykonać pigmentacje),
- narkotyki, alkohol (nie zażywamy 24h przed zabiegiem),
- infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza,
- egzema,
- bielactwo (tylko w fazie aktywnej – efekt Koebnera)
- łuszczyca (tylko w fazie aktywnej – efekt Koebnera)
- stosowanie kortyzonu,
- kuracja izotretynoiną, retinoidami (wysokie stężenie Wit. A)
- świeże blizny lub rany w okolicach pigmentacji,
- osoby po operacji plastycznej w okolicy planowanego zabiegu, powinny odczekać na zabieg makijażu permanentnego min. sześć miesięcy
- u osób po chemioterapii poziom leukocytów powinien wynosić min. 2000,
- kuracja sterydowa powinna być zakończona min. pół roku przed zabiegiem makijażu permanentnego,
- kuracja odżywką do brwi typu Revitalash powinna być zakończona min. dwa miesiące przed zabiegiem makijażu permanentnego,
- ostatni zabieg rozjaśniania starego pigmentu laserem powinien mieć miejsce minimum osiem tygodni wcześniej (jeśli wykonano 1 sesje laserem)
Względne przeciwskazania do wykonania zabiegu:
- karmienie piersią (burza hormonalna, wskazane jest, aby od momentu rozwiązania minęło 6 miesięcy, natomiast od momentu odstawienia karmienia 3 tygodnie)
- alergia na oczar wirginijski
- cukrzyca (możliwe gorsze gojenie, inna biochemia skóry),
- choroby nerek,
- choroby serca,
- nadciśnienie,
- choroby autoimmunologiczne,
- nadwrażliwość i reaktywność skóry,
- alergie,
- atopowe zapalenie skóry,
- choroby skóry,
- skłonność do tworzenia się bliznowców,
Podczas poszukiwań odpowiedniego gabinetu, zawsze skonsultuj się z artystą, jeśli: masz problematyczną skórę, masz poważne problemy ze zdrowiem lub przyjmujesz leki bądź posiadasz już makijaż permanentny w planowanym obszarze nowej pigmentacji.
Sesje dopigmentowania, czyli dołożenia koloru, wykonujemy od miesiąca do dwóch po pierwszym zabiegu. Druga sesja niekiedy jest niezbędna, ponieważ od 10% do 40% pigmentu zanika po pierwszym zabiegu. Makijaż permanentny powinien być wykonywany z zachowaniem marginesu „ostrożności”, gdyż każda skóra i organizm osadzi pigment na swój sposób. Dlatego też pracujemy pewnie jednak z pokorą, która jest niezbędna by pigmentacja nie stała się problemem. Podczas drugiej sesji możemy dodać wszystko jednak, gdyby doszło do konieczności cofnięcia efektu pierwszej pigmentacji wtedy czas osiągnięcia efektu końcowego może znacznie się wydłużyć. Tego nie chcemy!
Gojenie jest wstępnie zakończone po 28 dniach i wtedy, (jeśli potrzeba) dodajemy utracony pigment w wyniku naturalnego procesu gojenia. W przypadku problematycznych i tłustych skór niekiedy potrzebne są dwie sesje dopigmentowania. Przez jakość wygojenia po pierwszej sesji przemawia biochemia Twojej skóry, która w każdym przypadku jest inna. Wstępna stabilizacja pigmentu i skóry następuje po upływie około 3 tygodni, dopiero wtedy też jesteśmy w stanie określić efekt końcowy pierwszego zabiegu. Sukces pigmentacji zależy w dużej mierze od Twojej skóry i rzetelnego podejścia do zaleceń po zabiegowych. Jednak profesjonalista musi dobrać technikę tak by zapewnić Ci oczekiwany efekt. Wszystkie te czynniki są poza moją kontrolą, dlatego nie możemy założyć możliwość zapewnienia 100% gwarancji wygojenia po pierwszej sesji. Stosowanie się do zaleceń po zabiegowych ma ogromne znaczenie dla naszego wspólnego sukcesu i zadowolenia.
Jeśli od razu po wykonanym zabiegu uważasz, że kolor jest zbyt ciemny, nie próbuj go usuwać w żaden sposób! Dzwoń do Natural! W metodzie pigmentacji maszynowej otoczka sutkowa po 1 sesji musi być zbyt ciemna. Muszi, ponieważ obejmuje te 40% utraty pigmentu, a z zachowaniem tych zasad po wygojeniu uzyskujemy kształt i kolor docelowy.
Cierpliwie poczekaj 10 dni, aby kolor sam zakrył się odbudowaną skórą i stracił „moc”. Strupek w metodzie maszynowej zaczyna złuszczać się od 3 dnia po zabiegu i odpada przed około 1 do 3 dni. Wtedy też gojenie jest odrobine uciążliwe, ale efekt końcowy wynagrodzi Ci ten czas. Brodawki goja się tylko raz by już na długo wyglądać pięknie. Wstępna stabilizacja pigmentu i skóry następuje po upływie około 3 tygodni, dopiero wtedy też jesteśmy w stanie określić efekt końcowy pierwszego zabiegu. Sukces pigmentacji zależy w dużej mierze od Twojej skóry i rzetelnego podejścia do zaleceń po zabiegowych, dlatego nie improwizuj tylko nam zaufaj – już raz to zrobiłaś/łeś.
By zachować efekt makijażu permanentnego w najlepszej kondycji zalecam odświeżenie, jeśli tylko poczujesz taką potrzebę.
Długość utrzymywania się pigmentu zależy przede wszystkim od odczynu Ph skóry i tego jak tłusta, porowata i gruba jest skóra (określa to m.in. głębokość osadzenia pigmentu w skórze, a co za tym idzie moc oddziaływania organizmu na substancję obcą). Im bardziej oleista skóra, tym krótszy jest efekt nasycenia koloru poprzez jej wysoki odczyn kwasowy, co ma bezpośrednio wpływa na kapsulacje pigmentową. Pocenie się, peelingi kwasowe, kuracje sterydowe, leki i wystawienie na słońce również zmniejsza trwałość koloru. Wszystko jest kwestią indywidualną. Makijaż permanentny nie jest tatuażem, wręcz musi w pewnym momencie schodzić, gdyż pigment, który zbyt długo utrzymuje się w skórze może stać się problemem (wtedy niezbędna jest depigmentacja laserowa). W przypadku pigmentacji brwi, wykonanych w klinice natural usuwanie makijażu permanentnego brwi jest bezpłatne (do dwóch lat od momentu wykonania 1 pigmentacji).
Średnio oczekiwany czas do nowego odświeżenia brwi metodą hiperrealistyczną wynosi od 12 do 24 miesięcy.
Pamiętaj, że do naszych artystów zawsze jest wydłużony czas oczekiwania na zabiegi, zadbaj o to by stawić się w odpowiednią porę. Na sesje odświeżenia możesz zapisać się podczas pierwszego zabiegu z rocznym wyprzedzeniem lub na bieżąco, telefonicznie u Marysieńki, Michałka bądź Ewy (recepcja Natural).
- stosujemy filtry UV, unikamy nadmiernego opalania
- unikamy peelingów w miejscu pigmentacji
- unikamy wiązki laserowej w miejscu pigmentacji
- czerwony pigment pod wpływem czynników zewnętrznych potrafi uczulić, wtedy niezwłocznie skontaktuj się z kliniką (nie ważne ile czasu minęło od pigmentacji, dzwoń nawet po 15 latach z każdym problemem i obawą jesteśmy zawsze dla Ciebie)!
Przyjeżdżają do nas Pacjenci z całej Polski i świata. Szanując Państwa czas i wiedząc, że nie każdy kwalifikuje się do wykonania upragnionego zabiegu, umożliwiamy wstępną kwalifikację do zabiegu online. W odpowiedzi otrzymasz rzetelną kwalifikacje bądź propozycje zabiegów, które mogą okazać się dla Ciebie skuteczniejsze. Wystarczy uzupełnić poniższy formularz i przesłać do nas wyraźne zdjęcia (bez filtrów, najlepiej w świetle dziennym).
Proszę załączyć zdjęcie twarzy (lub innego obszaru), od przodu, oraz kilka zdjęć z każdego profilu i półprofilu z czytelnej dla problemu odległości.