Stymulatory tkankowe
Intensywne odmładzanie o solidnych podstawach.
Stymulatory tkankowe to technologia preparatów do aplikacji śródskórnej, które mają za zadanie odbudować strukturę, wiotkiej i pomarszczonej skóry, a przede wszystkim skutecznie cofnąć starzenie. Główny cel jaki osiągniemy dzięki stymulacji na szczeblu komórkowym to odnowa i biorestrukturyzacja tkanki, proces ten odbywa się poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość naszej skóry. Zbudowanie „rusztowanie” sprawia, że poprzez zastosowanie stymulatorów tkankowych, skórze zostaje przywrócona dawna elastyczność, gładkość, blask i napięcie. Zmarszczki i przebarwienia przestają być widoczne, a twarz odzyskuje młody i promienny wygląd na długo.
Na rynku istnieje wiele rodzajów i producentów stymulatorów tkankowych. Różnią się one między sobą przede wszystkim wskazaniami, trwałością, uzyskanymi efektami, mechanizmem działania i składem. Są wytwarzane na bazie takich substancji, jak m.in.: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy, aminokwasy i polinukleotydy. Rodzaj zastosowanego preparatu uzależniony jest od jakości skóry Pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych można wykonać zarówno u osób młodych, które pragną działania profilaktycznego by zatrzymać upływ czasu, jak i u pacjentów dojrzałych z już widocznymi oznakami starzenia.
CZAS ZABIEGU
Około 1 godziny.ROZWIĄZANY PROBLEM
- cienka i pomarszczona skóra twarzy oraz innych partii ciała,
- głębokie fałdy nosowo-wargowe,
- zmarszczki w okolicy ust,
- zapadnięte, zwiotczałe policzki,
- opadający owal twarzy,
- zmarszczki w każdym obszarze twarzy,
- zmarszczki na szyi i dekolcie,
- wiotka skóra,
- bruzdy w kącikach ust,
- zmarszczki „marionetkowe”,
- lipoatrofia (zanik tkanki tłuszczowej).
POWTARZANIE ZABIEGU
Terapia dobierana indywidualnie w zależności od stanu skóry pacjenta i zastosowanego preparatu. Efekty po zastosowaniu terapii utrzymują się zazwyczaj od 1 do 2 lat.PRZECIWSKAZANIA
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
- ciąża i laktacja,
- przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
- czynne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
- choroby autoimmunologiczne,
- zażywanie antykoagulantów,
- zażywanie doustnych kortykosteroidów,
- poważna egzema, łuszczyca,
- niestabilna cukrzyca,
- choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia.
Idealne gdy chcesz cofnąć czas ale nadal wyglądać naturalnie i wtedy gdy chcesz "wyleczyć" problem starzenia, a nie tylko go zamaskować.
Stymulatory tkankowe, których skład bazuje m.in. na kwasie L-polimlekowym , polinukleotydach , czy biostymulatcji na bazie Rh kolagenu to preparaty pobudzające odbudowę kolagenu. Do grupy stymulatorów tkankowych możemy zaliczyć również nieusieciowany kwas hialuronowy oraz, te stworzone na bazie kwasu hialuronowego i aminokwasów.
Kwas L-polimlekowy - związek chemiczny występujący fizjologicznie w organizmie, który poprzez pobudzanie wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych, przyczynia się do pobudzania i uruchamiania procesów regeneracyjnych w skórze. Zapewnia tkankom elastyczność i poprzez sieć włókien tworzy swego rodzaju rusztowanie dla tkanek. Dzięki temu zwiększa napięcie skóry i poprawia jej jędrność.
Polinukleotydy - mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększają nawilżenie tkankowe. Wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, a więc najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry.
Kwas hialuronowy - uczestniczy w tworzeniu dogodnego środowiska dla proliferacji i metabolizmu fibroblastów. Aminokwasy takie jak walina, lizyna, glicyna, hydroksylizyna, prolina i hydroksyprolina. Mają na celu pobudzenie regeneracji macierzy pozakomórkowej i intensywną stymulację fibroblastów do tworzenia nowych włókien elastynowych i kolagenu, czyli najważniejszych białek tworzących „rusztowanie skóry”.
Rh Kolagen – bazuje na stymualcji organizmu do regeneracji, do wtórzenia kluczowych dla elastyczności i jakości skóry włókien kolagenu czy elastyny. Oparty jest o rekombinowany kolagen ludzki, uzyskiwany z hodowli jedwabników. Znajomość sekwencji gen dla jednego z białek jedwabnych, serycyny, pozwoliła na zastąpienie go genem kolagenu typu I. w wyniku tej zmiany jedwabniki syntezują kolagen, który podany do skóry poprawia stan macierzy zewnątrzkomórkowej – ECM.s
REKONWALESCENCJA
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, zaraz po nim, pacjent może wrócić do codziennych czynności. Głęboka odnowa skóry jest procesem, który wymaga czasu – pełny efekt widoczny jest po określonym czasie, a szczegółowe informacje uzyskasz na zabiegu. Powikłania w postaci siniaków, obrzęków czy wyczuwalnych depozytów z preparatu są sporadyczne i ustępują zazwyczaj samoistnie w ciągu kilku dni. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do zabiegu w Klinice Natural skorzystać z konsultacji prowadzonych przez lekarzy i specjalistów. Pozwoli to dobrać najlepsza dla Ciebie terapie, wykluczyć ewentualne powikłania i zapewnić Ci pełen komfort w trakcie oraz tuż po zakończeniu zabiegu.Warto wiedzieć
Zdobywające popularność zabiegi biostymulujące pobudzają w skórze produkcję kolagenu i elastyny, a więc tzw. białek podporowych skóry, odpowiedzialnych za jej jędrność, gęstość i elastyczność i lifting. Dostarczony kwas hialuronowy dodatkowo stymuluje procesy odmładzania i nawilżenia skóry.
Stymulatory tkankowe mogą być stosowane do powiększania objętości okolic skóry (wolumetria), szczególnie do korekcji zagłębień skóry, bruzd, zmarszczek, fałdów skórnych, blizn, poprawy wyglądu okolicy wokół oczu oraz przy objawach starzenia się skóry. Mogą być również stosowane do korekcji znacznych braków objętości skóry w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej (lipoatrofii).
Stymulatory tkankowe służą głównie do kompleksowego niwelowania objawów starzenia się skóry, takich jak wiotkość, ubytki tkanki podskórnej i związane z tym zagłębienia oraz opadanie tkanek niż do usuwania pojedynczych zmarszczek. Stosujemy je do rewitalizacji całego ciała.
Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące zabiegów otrzymasz podczas bezpośredniego kontaktu z recepcją gabinetu.
Na efekt trzeba poczekać od około 1,5 do 3 miesięcy od wykonania zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych. Jest to podyktowane faktem, iż stymulatory mają za zadanie pobudzić skórę do własnej, NATURALNEJ regeneracji i samoodnowy poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny oraz dostarczenie jej wszystkich składników, aby mógł zajść ten pożądany proces. Twój organizm oprócz budulca, potrzebuje też czasu by rozkwitnąć. Dzięki temu ostateczny rezultat utrzymuje się znacznie dłużej, a efekty są zbudowane u bardzo solidnych podstaw.
Zdecydowanie, o to w tym wszystkich chodzi! Podstawowym zadaniem stymulatorów tkankowych jest pobudzenie naturalnych fizjologicznych procesów naprawczych, zachodzących w skórze oraz stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny, co gwparantuje całkowicie naturalne rezultaty bez efektu „przerysowania”.
Podawanie stymulatora tkankowego odbywa się poprzez iniekcje. Dlatego na dwa tygodnie przed i tydzień po zabiegu, Pacjent nie może stosować leków lub substancji wpływających na krzepliwość krwi. Dobę przed wizytą nie zaleca się stosowania witaminy E oraz aspiryny i paracetamolu.
Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Po dokładnym wywiadzie lekarz dobiera odpowiedni preparat do skóry pacjenta by jak najlepiej odpowiedzieć na wasze potrzeby. Preparat aplikowany jest w ustalone partie przy pomocy siatki nakłuć bądź według schematu podania miejscowego. Po zakończeniu aplikacji lekarz rozmasowuje twarz, aby równomiernie rozprowadzić podany preparat w strukturach skóry.
Działanie regeneracyjne preparatu przebiega w sposób kilkuetapowy. W początkowym etapie, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający z wypełnienia preparatem. Następnie, woda wchodząca w skład preparatu zostaje wchłonięta, co skutkuje zauważalnym pozornym wycofaniem się efektu. pW końcu, na skutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do odbudowania struktury kolagenowej będącej szkieletem tkanki skórnej. Prowadzi to do powstania ostatecznego rezultatu zabiegu.p
Zadaniem stymulatorów tkankowych jest pobudzenie fizjologicznych procesów naprawczych zachodzących w skórze, a więc osiągnięcie efektu odbudowy. Ich zadaniem jest cofnięcie czasu do tej młodszej formy. Ich składy odpowiadają delikatnemu wypełnieniu który nie daje efektu wolumetrii kwasami. Z kolei klasyczne wypełniacze tkankowe zawierają usieciowany kwas hialuronowy, który ma za zadanie utworzenie wodnego implantu i „na już” zlikwidować zmarszczki, uzupełnić ubytki lub uwydatnić dane partie twarzy czy podnieść jej owal.
Upływ czasu dotyczy każdego z nas. Naturalne procesy starzenia skóry możemy jednak nieco spowolnić, przykładowo:
- unikając palenia papierosów i innych używek,
- unikając nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne (na twarz zawsze warto używać kremów z filtrem SPF50 – nie tylko podczas opalania),
- dbając o odpowiednie nawodnienie (dorosła osoba powinna wypijać średnio 2-2,5 l płynów dziennie),
- stosując zdrową, zbilansowaną dietę, bazującą przede wszystkim na warzywach i owocach.
Czy uchroni nas to przed zmarszczkami całkowicie? Nie, bo też nie o to chodzi. Na pewno jednak tego typu działania spowolnią tempo ich powstawania. Co więcej, jeśli zastosujemy różnego rodzaju zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, zdrowy styl życia wesprze ich efekty i pozwoli cieszyć się z nich dłużej, niż mogą robić to osoby, które niekoniecznie o siebie dbają.
Przyjeżdżają do nas Pacjenci z całej Polski i świata. Szanując Państwa czas i wiedząc, że nie każdy kwalifikuje się do wykonania upragnionego zabiegu, umożliwiamy wstępną kwalifikację do zabiegu online. W odpowiedzi otrzymasz rzetelną kwalifikacje bądź propozycje zabiegów, które mogą okazać się dla Ciebie skuteczniejsze. Wystarczy uzupełnić poniższy formularz i przesłać do nas wyraźne zdjęcia (bez filtrów, najlepiej w świetle dziennym).
Proszę załączyć zdjęcie twarzy (lub innego obszaru), od przodu, oraz kilka zdjęć z każdego profilu i półprofilu z czytelnej dla problemu odległości.